Pogoda
ban-organizacje pozarzadowe.png
ue.png
ban-inwestycje.png
ban-karta-duzej-rodziny.png
ban-zapytaj-burmistrza.png
ban-sms-zielonka.png
ban-karta-mieszkanca.png
ban-r500plus.png
ban-fo.png
ban-konsultacje.png
ban-dobrystart2.png
logo.png
                 
 
baner-1000x90-2.11.2020-piece-timeline.gif
Nowe linie miejskie w Zielonce od 24 lutego

24 lutego warszawski ZTM wspólnie z Miastem Zielonka uruchomi nowe linie autobusowe: L43 (na trasie Zielonka Bankowa-CH M1) oraz L44 (na trasie Hubala, Kobyłka-Powstańców Zielonka). Jednocześnie znikną dotychczasowe linie miejskie LZ-1 i LZ-2.

- Koszty prowadzenia linii zostaną podzielone pomiędzy gminę (80%) i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie (20%). Linia zostanie włączona do II strefy Wspólnego Biletu, ale bezpłatny przejazd nadal będzie możliwy dla posiadaczy Karty Mieszkańca Zielonki. Linie obsługiwać będą wyłącznie autobusy niskopodłogowe. Mam nadzieję, że w ten sposób podniesiemy jakość komunikacji miejskiej w Zielonce – mówi burmistrz Grzegorz Dudzik.

Linia L43

Linia L43 zastąpi dotychczasowe linie LZ-1 i LZ-2 z zastrzeżeniem, że kursy rozpoczynać się będą na ul. Bankowej (nowy przystanek pomiędzy Paderewskiego i Wilsona). Autobus nie będzie już dojeżdżał do Mokrego Ługu przez ul. Pastuszków. Startując z ul. Bankowej autobus dojedzie do ul. Waryńskiego i stamtąd poprzez ul. 11 listopada do Wojska Polskiego. Dalej autobus zostanie poprowadzony według dzisiejszej trasy linii LZ-2, czyli poprzez ul. Wolności i Długą dojedzie do ul. Powstańców. Dalej autobus będzie realizował trasę wariantową. Naprzemiennie (co drugi kurs) pojedzie ul. Marecką lub Mazurska w kierunku CH M1. Powrót do Zielonki z CH M1 również będzie odbywał się naprzemiennie ulicą Marecką lub Mazurską.

W drodze powrotnej z CH M1 w kierunku Bankówki autobus na ul. Wojska Polskiego skręci w Armii Krajowej, następnie w Paderewskiego i do przystanku początkowego na ul. Bankowej.

Linia L44

Nowa linia połączy najdalszą, dotychczas nieskomunikowaną część miasta na granicy Zielonki i Kobyłki, dzięki zbudowanej w ubiegłym roku nowej ulicy Ossowskiej. Docelowy przystanek autobus będzie miał w okolicach centrum Multi-Medica (na drodze 634). Ze względu na problem z organizacją przystanku powrotnego przy ul. Poniatowskiego (DW 634), nie było możliwości wyznaczenia przystanku w ścisłym sąsiedztwie centrum medycznego Muli-Medica (w stronę Zielonki). Dlatego autobus rozpocznie kursowanie na ul. Hubala w Kobyłce (ok. 300 metrów od Multi-Medica). Dalej pojedzie ul. Ossowską, Słowackiego, Łukasińskiego (przystanek dla uczniów SP4), skręcając w Sienkiewicza dojedzie do Poniatowskiego, stamtąd ulicą Skorupki (na rogu Kolejowej przystanek dla uczniów SP1) i wjeżdżając w ul. Kolejową pojedzie trasą linii L43, aż do przystanku na ul. Powstańców (przy Dąbrowskiego).

Tymczasowo będzie to ostatni przystanek linii L44. Docelowo planowane jest, aby autobus z ul. Powstańców pojechał dalej Marecką i zawrócił na nowym moście przy Trasie S8 pomiędzy ul. Pustelnicką i Marecką i poprzez ul. Mazurską wrócił na ul. Powstańców w kierunku centrum miasta. Przedłużenie linii w kierunku ul. Pustelnickiej możliwe będzie po oddaniu do ruchu nowego mostu na rzece Długiej pomiędzy ulicą Marecką i Pustlnicką, zapowiadane na połowę roku.

W drodze powrotnej z kierunku centrum w stronę Kobyłki, autobus linii L44 zakończy swój bieg na przystanku przy ul. Poniatowskiego przy budynku centrum medycznego Multi-Medica.

W załączniku znajdą Państwo planowany rozkład jazdy dla linii L43 i L44 w dzień powszedni oraz rozkład jazdy linii L43 sobotnio-świąteczny, który zakłada połączenie tras obu linii w soboty, niedziele i święta. Bardzo prosimy o zapoznanie się z rozkładem i przesyłanie ewentualnych uwag w terminie do czwartku 15 lutego 2018 r. na adres poczty elektronicznej w tytule wpisując „Uwagi do rozkładu”.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
baner program lemur dla przedszkola.png
baner-www.png
Image4.png
deklaracja dostępności cyfrowej.png
b1.png
b2.png
b3.png
unia button maly.png
baner_tel_alarm.png
baner bilet.png
geo_m.jpg
ochrona danych.png
baner Podatki SMS Email.jpg
baner_eko_zielonka5.jpg
c1.png
baner niskoemi.png
c2.png
c5.png
c3.png
c4.png
ob_cyw.png
baner hałas przy s8.png
newsletter.png
rewitalizacja2.jpg
bgov_2017.png
wrotamazowsza.png
zielonka_archiw2.jpg
Kontakt
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka
tel. Centrala:(22) 761 39 00
fax. (22) 761 39 35
baner www UE.png
Godziny pracy urzędu:
poniedzialek:    8.00-17.00
wtorek-czwartek:    8.00-16.00
piątek:    8.00-15.00
Konto bankowe:
Banko PKO BP
59 1020 1026 0000 1302 0260 8149
125-133-48-16
NIP:
013269730
REGON: