Pogoda
ban-organizacje pozarzadowe.png
ue.png
ban-inwestycje.png
ban-karta-duzej-rodziny.png
ban-zapytaj-burmistrza.png
ban-sms-zielonka.png
ban-karta-mieszkanca.png
ban-r500plus.png
ban-fo.png
ban-konsultacje.png
ban-dobrystart2.png
logo.png
                 
 
baner-1000x90-5.03.2021--dotacje.gif
Wyłoniono laureata nagrody Mutka vel Zielonka

Miło nam poinformować, iż laureatem Nagrody „Mutka vel Zielonka” - edycja 2020, przyznanej przez Towarzystwo Przyjaciół Zielonki, został Pan Krzysztof Łebkowski, którego uhonorowano za wieloletnie promowanie kompetencji cyfrowych, lokalnej tradycji oraz aktywizowanie zielonkowskich seniorów - za ogrom wkładanej w to energii, kreatywności i serca.

Serdecznie gratulujemy Laureatowi!


Promocja kompetencji cyfrowych

Krzysztof Łebkowski, jako Latarnik Polski Cyfrowej, rozpoczął w 2013 roku realizację programu Cyfrowa Zielonka, w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans, czyli edukacji cyfrowej dla seniorów. To przedsięwzięcie stanowiło punkt wyjścia dla Jego licznych inicjatyw, których był i jest pomysłodawcą lub współtwórcą. Warto przypomnieć, iż scenariusz autorstwa p. Krzysztofa, promujący zielonkowskich pasjonatów cyfernautów, został wykorzystany w reportażu Latarnicy.pl - Cyfrowy sukces 50+, emitowanym w TVP1 w grudniu 2013 roku.Z kolei w 2015 roku zdobył nagrodę Ministra Administracji i Cyfryzacji w konkursie Cyfrowa Współpraca Popłaca na wyposażenie i prowadzenie jednej z trzech pracowni edukacyjnych, zwanych Latarniami Polski Cyfrowej. W latach 2017-2019 realizował program e-MOCNI: cyfrowe kompetencje, realne korzyści.  Łącznie, w latach 2013-2019 w zajęciach prowadzonych przez p. Krzysztofa  uczestniczyło ponad 500 osób.

Promocja lokalnej tradycji

Jego zamiłowanie do odkrywania i pielęgnowania lokalnej historii zaowocowało szeregiem akcji adresowanych do młodzieży oraz wieloletnim promowaniem siedliska Janikowskich, w tym: erygowanie Lasu Żołnierzy Andersa, animowanie wypraw afrykańskich, czy też promowanie domu „muzealnego” Leopolda Janikowskiego, zwłaszcza w trakcie Nocy Muzeów Towarzystwa Przyjaciół Zielonki.

Promocja polityki senioralnej

Jednym z projektów zainicjowanych przez Krzysztofa Łebkowskiego jest Klub Seniorów „Młodzi Duchem”, funkcjonujący przy Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce. Klubowicze organizują tam liczne warsztaty, spektakle, wyprawy studyjne, pikniki, bale, itp.  Pan Krzysztof, sam pełen pomysłów, często niekonwencjonalnych i nieoczywistych, ale zawsze dowcipnych, znakomicie potrafi aktywizować uczestników, wyzwalać w nich kreatywność, energię, fantazję. Nie bez przyczyny jednym z haseł, przyświecającym Jego działaniom, jest młodość w wieku dojrzałym, a od 2020 roku- BierzMy do serc odpowiedzialność za siebie, bliskich i dalszych. I nie są to tylko hasła!

Jednym z ważniejszych działań Laureata, już nie tylko dla środowiska seniorów, ale dla całej społeczności, było utworzenie w 2014 roku Miejskiej Rady Seniorów, przy wsparciu samorządu Miasta Zielonka. W kolejnym roku opracowano i przyjęto strategię lokalnej polityki senioralnej Zielonkowianie.60+/-, dedykowaną stopniowej poprawie warunków godnej jakości życia. Istotnym było wzbogacenie infrastruktury polityki senioralnej o Klub Senior+ oraz innowacyjny program obejmujący zdrowie, pasje, integrację i ekonomię społeczną. Zielonkowianie.60+/- aktywnie współpracują z władzami Zielonki i Mazowsza, licznymi gminami i organizacjami. W 2018 roku Zielonka uzyskała status Gminy Przyjaznej Seniorom.

Miejska Rada Seniorów w Zielonce należy do Mazowieckiego Porozumienia Rad Seniorów, w którym Krzysztof Łebkowski pełni jedną z głównych ról, jest On pomysłodawcą i konsultantem mazowieckich projektów Senior-to-Wigor, Senior-to-Integracja, Senior-to-Pasja, Mazowieckiej Akademii Współpracy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu. Zyskał tym uznanie środowiska i został radnym Mazowieckiej Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Mazowieckiego. Jest też autorem logo tejże instytucji.

W latach 2018-2020 współtworzył Klub Senior+, zlokalizowany w Zielonce przy ul. Przemysłowej 4 oraz działający przy nim zespół Zielonkowianie 60+/-, który występował m.in. w Ośrodku Kultury w Zielonce, w Starciach Seniorów w Teatrze Rampa, na Senioraliach 2020 w Domu Kultury Zacisze, w „Fabryczce” w Wołominie, na Przeglądzie Artystycznej Twórczości Osób Starszych Mazowsza, w ramach uroczystości podpisania umowy o współpracy między Zarządem Województwa Mazowieckiego i Polską Akademii Nauk.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
baner program lemur dla przedszkola.png
szczepienia.png
koronawirus copy.png
dyżur.png
deklaracja dostępności cyfrowej.png
b1.png
b2.png
b3.png
unia button maly.png
telefony alarm.png
bilet.png
spis.png
II tunnel.png
SMOG.png
geo_m.jpg
ochrona danych.png
baner Podatki SMS Email.jpg
baner_eko_zielonka5.jpg
c1.png
baner niskoemi.png
c2.png
poradnictwo rodzinne.png
c5.png
c3.png
c4.png
ob_cyw.png
baner hałas przy s8.png
newsletter.png
rewitalizacja2.jpg
bgov_2017.png
wrotamazowsza.png
zielonka_archiw2.jpg
Kontakt
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka
tel. Centrala:(22) 761 39 00
fax. (22) 761 39 35
baner www UE.png
Godziny pracy urzędu:
poniedzialek:    8.00-17.00
wtorek-czwartek:    8.00-16.00
piątek:    8.00-15.00
Konto bankowe:
Banko PKO BP
59 1020 1026 0000 1302 0260 8149
125-133-48-16
NIP:
013269730
REGON: