Pogoda
ban-organizacje pozarzadowe.png
ban-fundusze-europejskie.png
ban-inwestycje.png
ban-karta-duzej-rodziny.png
ban-zapytaj-burmistrza.png
ban-sms-zielonka.png
ban-karta-mieszkanca.png
ban-r500plus.png
ban-fo.png
ban-konsultacje.png
ban-dobrystart2.png
logo.png
                 
 
Rekrutacja-do-przedszkoli-1.gif
Twój PIT - dla Zielonki

Podobnie jak w latach ubiegłych, zachęcamy Państwa, by pamiętać o rozliczaniu podatku dochodowego PIT, w miejscu swojego zamieszkania - czyli w Zielonce. Udział gminy w PIT-ach stanowi główne źródło dochodów naszego miasta.

Podatek PIT jest odprowadzany do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania. Większość podatku trafia do budżetu państwa, jednak udział we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych stanowi również dochód Gminy Zielonka. Warto pamiętać, że około jedna trzecia z tego, co oddajemy urzędowi skarbowemu, wraca do miejsca zamieszkania.


Pomimo tego, że wiele osób mieszka w Zielonce, swoje podatki rozlicza w miejscu zameldowania. Większość z nas codziennie korzysta z zielonkowskich dróg i chodników, infrastruktury oraz usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, nie zawsze współfinansując ich utrzymanie czy rozbudowę.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do osób mieszkających i pracujących w Zielonce o rozliczanie swojego podatku w naszym mieście. Cały proces zmiany miejsca płacenia podatków jest prosty. A w rezultacie każda złotówka przekazywana tą drogą do budżetu miasta może wpłynąć na poprawę jakości życia wszystkich mieszkańców Zielonki. 

Oto instrukcja:

Cała operacja związana ze zmianą informacji o miejscu zamieszkania w urzędzie skarbowym jest bardzo prosta. Wypełniając zeznanie podatkowe za 2017 r., na pierwszej stronie, w części B wystarczy wpisać aktualne miejsce zamieszkania. I nie chodzi tu o miejsce zameldowania, które mamy wpisane w dowodzie osobistym, ale o miejsce, w którym faktycznie mieszkamy w Zielonce.

CO ZYSKAM DZIĘKI ROZLICZENIU PIT-u DLA ZIELONKI

Przede wszystkim więcej pieniędzy w budżecie to więcej inwestycji w mieście! Ale nie tylko. Przypominamy, że osoby odprawadzające swój podatek dla Zielonki, mogą wyrobić Kartę Mieszkańca, uprawniającą do darmowych przejazdów liniami LZ-1 i LZ-2 oraz do ulgowych biletów wstępu na pływalnię w Wołominie i Ząbkach. Tutaj można znaleźć informację jak wyrobić Kartę Mieszkańca. Odprowadzanie podatków dla Zielonki jest ważne także przy procedurze przyjęć do przedszkoli - daje dodatkowe punkty w rekrutacji.


Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku w Urzędzie Miasta Zielonka uruchomiony zostanie Punkt Obsługi Podatnika, gdzie będzie można złożyć PIT za 2017 rok.
Dzięki uprzejmości wołomińskiego Urzędu Skarbowego w dniach 26 marca i 9 kwietnia 2018 r. zeznania podatkowe za 2017 r. będzie można zostawić w Punkcie Obsługi Podatnika w Urzędzie Miasta Zielonka. Pracownicy Urzędu Skarbowego będą pełnić dyżury w godzinach 9.00-15.00, udzielą wyjaśnień i informacji oraz przyjmą zeznania podatkowe.

Złóż zeznanie przez Internet

Zeznania podatkowe można przesyłać również za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności potwierdzania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Można to zrobić korzystając np. z darmowego i bardzo wygodnego programu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów.

Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej: www.e-deklaracje.gov.pl.
Na stronie tej znajduje się również  szczegółowa instrukcja składania zeznań przez internet.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
baner program lemur dla przedszkola.png
Image4.png
b1.png
b2.png
b3.png
baner_tel_alarm.png
baner bilet.png
wybory2020.png
wybory samorządowe ponowne 2020.png
geo_m.jpg
ochrona danych.png
baner Podatki SMS Email.jpg
baner Unia.jpg
baner_eko_zielonka5.jpg
c1.png
baner niskoemi.png
c2.png
c5.png
c3.png
c4.png
ob_cyw.png
baner hałas przy s8.png
newsletter.png
rewitalizacja2.jpg
bgov_2017.png
wrotamazowsza.png
zielonka_archiw2.jpg
Kontakt
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka
tel. Centrala:(22) 761 39 00
fax. (22) 761 39 35
baner_dolny_unia.jpg
Godziny pracy urzędu:
poniedzialek:    8.00-18.00
wtorek-czwartek:    8.00-16.00
piątek:    8.00-15.00
Konto bankowe:
Banko PKO BP
59 1020 1026 0000 1302 0260 8149
125-133-48-16
NIP:
013269730
REGON: