Pogoda
ban-organizacje pozarzadowe.png
ban-fundusze-europejskie.png
ban-inwestycje.png
ban-karta-duzej-rodziny.png
ban-zapytaj-burmistrza.png
ban-sms-zielonka.png
ban-karta-mieszkanca.png
ban-r500plus.png
ban-fo.png
ban-konsultacje.png
ban-dobrystart2.png
logo.png
                 
 
grafika
Infrastruktura

Uprzejmie informujemy, iż w zakładce "Infrastruktura" będą udzielane odpowiedzi na pytania dotyczące dróg, chodników, sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i oświetlenia w Zielonce.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Czytaj komentarze (877)
grafika

Wpisz kod z obrazka

First page
1
Last page
2020-07-16 20:06:19 Michał
inwestycje
Pytałem o inwestycje w 2018, 2019 i 2020 r. Niestety nie ma tych danych na stronie miasta. Niestety wygląda na to że pytanie bylo wulgarne i nie zostało opublikowane. Szkoda.
2020-07-23 10:12:08 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, serdecznie przepraszam za pominięcie Pana pytania wcześniej. Informacje na temat inwestycji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.zielonka.pl. Komunikaty dodawane są na bieżąco w aktualnościach, a raz do roku udostępniamy do Państwa wiadomości raport o stanie Miasta. 16.06.2020r. opublikowaliśmy Raport za poprzedni 2019 rok i jest on dostępny pod linkiem: https://www.zielonka.pl/aktualnosc-3867-raport_o_stanie_miasta_zielonka_za_2019.html, a za rok 2018 tutaj: https://www.zielonka.pl/aktualnosc-3276-burmistrz_przedstawil_raport_o_stanie.html. Zachęcam do zapoznania się z raportami, w których znajdzie Pan informacje nt. inwestycji. Raport o stanie Miasta za bieżący rok zostanie opublikowany w połowie 2021 roku. Jeżeli jednak chciałby Pan uzyskać szczegóły dotyczące konkretnych lat, proszę o przesłanie maila na adres um@zielonka.pl.
2020-07-15 17:34:36 Katarzyna
Zmiana organizacji ruchu przy zjeździe z obwodnicy Marek
Szanowny Panie, czy planowana jest zmiana organizacji ruchu, która poprawiła by płynność przy zjeździe z obwodnicy Marek. Chodzi o wiecznie zakorkowany zjazd od strony Warszawy. Z moich bardzo licznych obserwacji wynika, że jedną z kluczowych przyczyn jest skręt w lewo w ulicę Długą, który wstrzymuje ruch. Być może jest opcja okresowego wprowadzenia zakazu skrętu w lewo w ul. Długą, aby zobaczyć, czy przyniesie to poprawę. Na kolejnym skrzyżowaniu jest osobny pas dla skręcających w lewo, więc ruch nie korkowałby się tak, jak obecnie. Zależy mi na tym, aby takie rozwiązanie zostało chociażby sprawdzone. Dziękuję.
2020-07-24 08:30:49 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowna Pani, dziękuję za przesłaną mi propozycję. Wyjaśniam, iż droga nr 631 znajduje się w zarządzie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. W związku z powyższym sprawy związane ze zmianą organizacji ruchu znajdują się w kompetencjach zarządcy drogi. Jednocześnie chciałbym wskazać, iż miasto Zielonka nie jest zainteresowane ograniczeniem możliwości skrętu w lewo z drogi wojewódzkiej nr 631 w ulicę Długą w Zielonce. Obecna sytuacja równoważy rozkład ruchu pojazdów na wszystkich skrzyżowaniach dróg gminnych z drogą wojewódzką nr 631 na terenie Zielonki. Wyłączenie możliwości skrętu na jednym z nich spowoduje nadmierne obciążenie ruchem pozostałych ulic, w tym ulicy Powstańców (skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną) przy której znajduje się budynek szkoły podstawowej.
2020-07-14 00:41:59 SW
ŚWIATŁOWÓD W ZIELONCE to jakaś KPINA
Panie Burmistrzu Aktualnie Zielonka NIC NIE OFERUJE w kwestii dostępności ŚWIATŁOWODU dla domków jednorodzinnych gdzie światełko pozostaje nieosiągalne kilka kilometrów od stolicy. Co jest powodem tego zaniedbania? Jakoś Wołomin i Kobylka pomimo remontów dróg potrafiła wykorzystać istniejace słupy oświetleniowe i energetyczne oraz telefoniczne do stworzenia olbrzymiej sieci światłowodowej również do przyległych miasteczek i wsi czy nawet osiedli domków w szczerych polach /nawet doszli już do naszej OSSOWSKIEJ i Multimediki i dalej STOP/ Co jest nie tak w Zielonce ze na mapie doatepu do światłowodu ORANGE czy lokalnych prywatnych operatorów z Marek/Kobylki/Wołomina jesteśmy BIAŁĄ PLAMĄ BEZ DOSTĘPU DO TEJ USŁUGI. Miedziany kabel i osiągi naszej leciwej centrali ORANGE przy kościele są na skraju wydajności czyli tylko podstawowe usługi internetowe, bardziej wymagające usługi po prostu nie działają.. Panie Burmistrzu Pisał Pan wcześniej o budowie dedykowanych kanałów technologicznych w remontowanych ulicach Zielonki. To chyba najgorszy pomysł z Możliwych! Ile tych ulic rocznie Pan chce wyremontować? W tym tempie Pańskie dziwne plany kopania kanałów to nowa technologia 5G LTE wykończy za kilka lat! Proszę o odpowiedź czy nie można PRZEPROSIĆ SIĘ Z ULICZNYMI SŁUPAMI DO CELÓW SZYBKIEJ NAPOWIETRZNEJ ROZBUDOWY SIECI SWIATLOWODOWEJ PRZEZ LOKALNYCH OPERATOROW NA TERENIE ZIELONKI ???? Z moich informacji w ORANGE wynika ze w najbliższych 3 latach nie planują w Zielonce modernizacji miedzianej sieci telefonicznej! Prosze pojechać do Kobyłki czy Wolomina i zobaczyć jak można zagospodarować przydrożne słupy cieniutkim kabelkiem optycznym praktycznie na wszystkich ulicach miasta i nikomu to nie przeszkadza. Bez wywlaszczania nieruchomości i protestów właścicieli posesji dla kopania w ziemi kanałów technologicznych pod kabelek o przekroju 10mmm
2020-07-17 13:21:19 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, Szanowna Pani, w niektórych częściach miasta – w szczególności na odcinkach wyremontowanych lub nowo wybudowanych, ze względu na gwarancje powykonawcze, nie ma aktualnie możliwości budowy w drodze światłowodu tudzież montażu okablowania na nowych słupach oświetlenia miejskiego. Cała realizacja podłączenia odbiorcy do sieci, a w szczególności wykonanie infrastruktury technicznej, wymaga spełnienia obowiązków wskazanych w przepisach prawnych. Zadania te są wykonywane wyłącznie przez dostawcę usługi. Odpowiednia komórka Urzędu Miasta, w drodze decyzji administracyjnej, udziela zgody na przeprowadzenie takich prac z zachowaniem obowiązujących przepisów. W tej kadencji przyjęliśmy nowy standard budowy i remontów dróg. W przypadku tworzenia nowych projektów drogowych (budowlanych czy też remontowych) za każdym razem będziemy projektowali kanał technologiczny (światłowód). Projektowanie takiego kanału w wielu drogach Zielonki, będzie wiązało się m.in. z koniecznością wywłaszczania nieruchomości prywatnych ze względu na parametry techniczne związane z budową czy remontem drogi o takim standardzie, niekiedy również z wycinką drzew. Jednak, co chcę podkreślić, za każdym razem w procesie konsultacji projektów drogowych zarówno remontowych jak i budowlanych, będziemy pytali się mieszkańców o to, czy zgadzają się na wywłaszczanie większej części swoich nieruchomości na korzyść budowy światłowodu w danej ulicy. Dopiero po uzyskaniu zgody mieszkańców danej ulicy na takie działanie, będziemy przystępowali do opracowania koncepcji oraz projektu.
2020-07-07 05:53:43 Mieszkaniec
Ulica Bartnika
Witam jako ze miasto wydało pozwolwnie na budowę kolejnych etapów budowy mieszkań przez developer Ziółkowski na ulicy Bartnika(za chwile beda oddne do użytku) to czy jest plan rozbudowy ulicy Bartnika w kierunku torów? Dzisiaj ten zwiększony ruch pojedzie ulicą Zielone Łąki (ulicy bez chodników). Ps mam nadzije że kadry w UM zostaly uzupelnione i nie będę czekał 3 miesiące na odpowiedź.
2020-07-17 13:29:04 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Uprzejmie informuję, że pozwolenia na realizację inwestycji polegającej na budowie obiektu budowlanego (m. in. na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego) wydawane są przez Starostę. Odnośnie ul. Jerzego Bartnika "Magika" informuję, że Rada Miasta Zielonka Uchwałą Nr XIII/121/19 z dnia 28 listopada 2019 r. przyjęła aktualizację Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Miasta Zielonka, stanowiącego załącznik do niniejszej Uchwały. Część 1 załącznika do Uchwały „Budowa dróg” jest zestawieniem obejmującym drogi gruntowe, wraz z ustaloną hierarchią ważności i wynikającą z niej kolejnością realizacji zadań inwestycyjnych. Będą one realizowane według ustalonej kolejności, zgodnie z założeniem procesu inwestycyjnego począwszy od regulacji własności gruntowej, prowadzenia procesu konsultacji z mieszkańcami, przygotowania koncepcji, przygotowania projektu, skończywszy na realizacji tj. wykonaniu zadania inwestycyjnego. W celu określenia kolejności realizacji zadań w zakresie budowy dróg (część 1) przyjęto siedem kryteriów: ważność ulicy w układzie komunikacyjnym miasta, połączenie ulicy z drogą wojewódzką lub ulicą w innym mieście, gęstość zabudowy, ilość mieszkańców zamieszkałych przy danej ulicy, wiek zabudowy mieszkaniowej przy danej ulicy, lokalizacja obiektów użyteczności publicznej przy danej ulicy lub w pobliżu oraz dodatkowa punktacja. Mając na uwadze przytoczone powyżej kryteria ulica Jerzego Bartnika „Magika” znalazła się w części 1 „Budowa dróg” na pozycji 63. Na chwilę obecną nie ma możliwości wskazania konkretnych terminów realizacji poszczególnych inwestycji. Taka sytuacja wynika bezpośrednio z nieuregulowanego stanu prawnego ulicy Bartnika, a taka regulacja stanowi długotrwały proces prawny, co będzie sukcesywnie czynione. Jednocześnie informuję, że Wieloletni Program Inwestycyjny będzie modyfikowany corocznie zgodnie z formułą, która została przyjęta przy jego aktualizacji.
2020-07-06 14:23:10 Anna
parkowanie na dziennikarskiej
Panie Burmistrzu czy bedzie jakaś reakcja urzędu na parkujace samochody na chodniku na ul Dziennikarskiej 25B by piesi mogli korzystac z chodnika?
2020-07-17 13:31:46 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowna Pani, niestety samorząd nie ma narzędzi prawnych do podejmowania czynności z zakresu ruchu drogowego, a taką czynnością jest parkowanie aut. Organem kompetentnym do zajmowania się tego typu zagadnieniami jest Policja. Z naszej strony, zawsze po otrzymanych przez naszych mieszkańców informacjach o nieprawidłowościach, zgłaszamy występujące bezpośrednio do Komisariatu Policji, ale jednocześnie proszę o zgłaszanie takich incydentów bezpośrednio przez Państwa (tel. 22 781 00 07). Zachęcam również do korzystania z mapy zagrożeń, gdzie można bezpośrednio zgłaszać problem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html Zgodnie z Pani zgłoszeniem wystąpimy też do mieszkańców wskazanej nieruchomości z informacją o konieczności zachowania drożności przejścia chodnikiem na którym zaparkowany jest samochód (co najmniej 1,5 m).
2020-07-01 16:22:21 Marcin
stypendia
Było takie pytanie: Na zebraniach dowiedzieliśmy się o zmniejszeniu stypendium za wyniki w nauce dla dzieci. Było to 320 zł na semestr. Ma być połowa, chciałbym poprosić o informacje z jakiego powodu te stypendia dla najlepszych zielonkowskich uczniów są zmniejszane. I Pana odpowiedź: Szanowny Panie, wysokość stypendium w tym roku szkolnym nie została obniżona. Do końca roku szkolnego kwota stypendium pozostanie w dotychczasowej wysokości. W przyszłym roku szkolnym wysokość stypendium prawdopodobnie ulegnie zmianie, ponieważ jego kwota w ostatnich latach była stosunkowo wysoka. (W sąsiednich gminach kwota ta wynosi od 50 do 150 zł. ). Stypendium za wyniki w nauce nie ma charakteru socjalnego, ma stanowić symboliczną nagrodę o charakterze motywacyjnym. Mam w związku z tym dwa pytania: Jak rozumiem przed tą odpowiedzią ktoś z Pana współpracowników zbadał stypendia z sąsiednich gmin: jeśli tak to poprosiłbym o informacje ile wynoszą stypendia za wyniki w nauce w Kobyłce, Markach, Ząbkach, Wołominie. Druga prośba to prośba o Pana osobiste stanowisko - ile Pana zdaniem powinno wynosić w przeliczeniu na miesiąc stypendium za wyniki w nauce dla absolwenta np. 7 klasy szkoły podstawowej, który ma średnia powyżej 5,5 tak, żeby stanowiło "symboliczną nagrodę o charakterze motywacyjnym".? Z góry dziękuję za odpowiedź.
2020-07-24 08:32:16 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, zadania z zakresu edukacji są dla nas jednymi z najważniejszych. Świadczy o tym fakt, że największą pozycję z wydatków budżetu Miasta Zielonka (34%) stanowią właśnie nakłady na finansowanie zadań z zakresu oświaty i wychowania wraz z edukacyjną opieką wychowawczą. W 2019 r. przeznaczyliśmy na ten cel 32 mln zł, przy czym subwencja oświatowa stanowiła w tej kwocie zaledwie 13 mln zł. Możemy na tym polu poszczycić się jednymi z najwyższych wydatków w naszym powiecie, biorąc pod uwagę procent wydatków budżetowych. Przechodząc już konkretnie do tematu stypendiów za naukę, to kwota, którą do tej pory przeznaczaliśmy dla naszych uczniów była zdecydowanie ponadstandardowa, bo najwyższa w całym powiecie.W Zielonce uczniowie otrzymywali w klasach 4-6 – 320 zł, a w klasach 7-8 – 400 zł za semestr. W sąsiednich gminach uczniowie otrzymują stypendia w wysokości 100-180 zł w Ząbkach, ok. 50 zł w Markach, ok. 60 zł w Ząbkach i 200-250 w Wołominie. Tak jak tłumaczyliśmy wcześniej, stypendia mają mieć charakter motywacyjny i symboliczny. Mają być nagrodą za wysiłek uczniów. Zmieniająca się sytuacja w edukacji wymusza na nas zmiany również w konstrukcji budżetu na zielonkowską oświatę. Zmniejszenie poziomu stypendiów wynika również ze zgłaszanych uwag przez nauczycieli, jakoby wysokość stypendiów przyczyniało się do nie motywowania uczniów do nauki, a wyścigu o zdobycie jak najwyższych wyników tylko i wyłącznie, aby otrzymać stypendium. Przede wszystkim jednak wysokość stypendiów musi zostać zmieniona ze względu na stale wzrastające inne składniki kosztów funkcjonowania oświaty. Należy jednak zaznaczyć, iż pomimo zmniejszenia ich wysokości, nadal kwoty stypendiów w Zielonce będą w czołówce, jeśli chodzi o ich wysokość, w porównaniu z sąsiednimi gminami.
2020-06-21 18:26:30 Teresa
Gaz na ul. Ossowskiej
Czy wiadomo, co się dzieje na ul. Ossowskiej, m/w pomiędzy numerami 7a15, jeśli chodzi o instalację gazową? Pogotowie gazowe przyjeżdża nawet kilka razy w tygodniu i dokonuje napraw. Czy Urząd jest zainteresowany bezpieczeństwem swoich mieszkańców, czy nie?
2020-07-17 13:40:44 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowna Pani, interwencyjne przyjazdy pogotowia gazowego spowodowane są nieszczelną instalacją gazową. Zwróciliśmy się do Polskiej Spółki Gazownictwa o przesłanie informacji w wyżej opisanej sprawie, jak również czy w najbliższym czasie gestor sieci gazowej planuje podjąć działania kompleksowej modernizacji całej infrastruktury urządzeń gazowych w ulicy Ossowskiej, która zapobiegnie dalszej degradacji istniejącego gazociągu.
2020-06-03 09:22:16 Ania
Parkowanie na chodniku na Dziennikarskiej
Dzień dobry Panie Burmistrzu, Zarówno ja jak i kilka innych osób,mieszkańców ul Dziennikarskiej chcielibyśmy zwrócić się do Pana o rozwiązanie sytuacji parkowanych pojazdów na ul.Dziennikarskiej(głównie przy posesji nr 25a-27a) Na chodniku są parkowane samochody i nie można korzystać z chodnika dla pieszych szczególnie w godzinach popołudniowych.Natomiast w weekendy jest w tym miejscu kilka pojazdów.Nie sposób jest przejść chodnikiem z wózkiem dziecięcym,a także dzieci na hulajnogach nie są w stanie przejechać między zaparkowanymi samochodami,a Słupem energetycznym znajdującym się przy tej posesji.Przy otwartej przelotowej ul.Dziennikarskiej ruch pojazdów jest dużo większy,w weekendy jest bardzo niebezpiecznie ze względu na duży ruch do stadionu miejskiego i strach jest spacerować po jedni,a to jedyne wyjście by przejść z dziećmi.Ale to nie jedyny punkt ponieważ co kilka metrów także znajdują się skrzynki elektryczne,gazowe i słupy energetyczne przy których sa parkowane pojazdy. Skontaktowaliśmy się z Panem który tak parkuje z prośba o umożliwienie mieszkańcom korzystania z chodnika dla pieszych jednak nasze prośby zostały zlekceważone.Zdaje sobie sprawę,że w takiej sytuacji powinna zostać powiadomiona Policja jednak nie wykonalne jest by idąc z dziećmi na spacer,zatrzymać się i czekać na przyjazd Policji(szczególnie w sytuacji gdy Policja ma dużo pracy) Dlatego bardzo Prosimy o interwencję. Z poważaniem Anna.
2020-07-21 10:28:07 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowna Pani, niestety samorząd nie ma narzędzi prawnych do podejmowania czynności z zakresu ruchu drogowego, a taką czynnością jest parkowanie aut. Organem kompetentnym do zajmowania się tego typu zagadnieniami jest Policja. Z naszej strony, zawsze po otrzymanych przez naszych mieszkańców informacjach o nieprawidłowościach, zgłaszamy występujące bezpośrednio do Komisariatu Policji, ale jednocześnie proszę o zgłaszanie takich incydentów bezpośrednio przez Państwa (tel. 22 781 00 07). Zachęcam również do korzystania z mapy zagrożeń, gdzie można bezpośrednio zgłaszać problem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html Zgodnie z Pani zgłoszeniem wystąpimy też do mieszkańców wskazanej nieruchomości z informacją o konieczności zachowania drożności przejścia chodnikiem na którym zaparkowany jest samochód (co najmniej 1,5 m).
2020-05-29 13:43:43 Teresa
gaz na ul. Ossowskiej
Szanowny Panie burmistrzu, Co dzieje się z instalacją gazową na ul. Ossowskiej (pomięsdzy numerami 7- 13)? Wciagu kilku miesięcy przyjeżdża pogotowie gazowe i coś naprawia. Dzisiaj rownież było i wykryto ulatniający sie gaz. Czy my mieszkańcy możemy spać spokojnie? Czy można wreszcie zrobić porządek w tej sprawie?
2020-07-21 10:28:55 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowna Pani, interwencyjne przyjazdy pogotowia gazowego spowodowane są nieszczelną instalacją gazową. Zwróciliśmy się do Polskiej Spółki Gazownictwa o przesłanie informacji w wyżej opisanej sprawie, jak również czy w najbliższym czasie gestor sieci gazowej planuje podjąć działania kompleksowej modernizacji całej infrastruktury urządzeń gazowych w ulicy Ossowskiej, która zapobiegnie dalszej degradacji istniejącego gazociągu.
2020-05-24 01:05:02 Adam
Oświetlenie ulic
Witam w ramach oszczędności od godziny 2 do 4 brak jest oświetlenia na ulicach . Czy planowana jest wymiana oświetlenia na ledowe za zaoszczędzone środki ? Pozdrawiam
2020-07-21 10:30:09 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, będący skutkiem pandemii przekłada się również na sytuację finansową samorządów. Następuje bowiem znaczący spadek dochodów gmin w ramach udziałów we wpływach z podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych. Trudno przewidzieć, jak długo będzie trwał stan zagrożenia epidemicznego, a także czy izolacja społeczna i związane z nią ograniczenia działalności w poszczególnych sektorach gospodarki nie powtórzą się w sezonie jesienno-zimowym. Jednym ze sposobów na oszczędzanie, z którego w ostatnim czasie korzysta wiele samorządów w Polsce, jest wyłączanie oświetlenia ulicznego na kilka godzin w nocy. Z uwagi na wysokie ceny energii elektrycznej, które mają tendencje wzrostową, oświetlenie uliczne generuje ogromne koszty dla miast. Najczęściej gminy decydują się na przerwę w godz. 24.00 - 4.00. Według nas wyłączanie oświetlenia o 24.00 jest zbyt wczesne z uwagi na fakt, iż o tej godzinie mieszkańcy jeszcze przemieszczają się. Lampy uliczne gasną w Zielonce o godz. 2:00 i nie są już włączane w godzinach porannych ze względu na wczesny wschód słońca. Włączanie lamp wieczorem ustawione jest automatyczne przez astronomiczny programator czasowy. Wierzymy, że przerwa w działaniu latarni nie będzie wiązała się z wieloma niedogodnościami dla większości mieszkańców. Na ten moment wyłączenia zaplanowane są na okres letni. Warto podkreślić również, że sukcesywnie wymieniamy stare oprawy sodowe lamp na energooszczędne LED-owe, co prowadzi do poprawy efektywności ekonomicznej oświetlenia ulicznego.
First page
1
Last page
baner program lemur dla przedszkola.png
Kontakt
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka
tel. Centrala:(22) 761 39 00
fax. (22) 761 39 35
baner_dolny_unia.jpg
Godziny pracy urzędu:
poniedzialek:    8.00-17.00
wtorek-czwartek:    8.00-16.00
piątek:    8.00-15.00
Konto bankowe:
Banko PKO BP
59 1020 1026 0000 1302 0260 8149
125-133-48-16
NIP:
013269730
REGON: