Pogoda
ban-organizacje pozarzadowe.png
ban-fundusze-europejskie.png
ban-inwestycje.png
ban-karta-duzej-rodziny.png
ban-zapytaj-burmistrza.png
ban-sms-zielonka.png
ban-karta-mieszkanca.png
ban-r500plus.png
ban-fo.png
ban-konsultacje.png
ban-dobrystart2.png
logo.png
                 
 
grafika
Inwestycje

Uprzejmie informujemy, iż w zakładce "Inwestycje" będą udzielane odpowiedzi na pytania dotyczące planów inwestycyjnych Miasta Zielonka oraz bieżących i zakończonych przedsięwzięć miejskich.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Czytaj komentarze (321)
grafika

Wpisz kod z obrazka

First page
1
Last page
2020-07-15 15:25:02 Michał
inwestycje
Dlaczego na stronie www. Miasta Zielonka w zakładce inwestycje miejskie ostatnim rokiem jest 2017? A co z 2018, 2019 i obecnym 2020? Może warto to uzupełnić?
2020-07-23 10:18:57 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, informacje na temat inwestycji można znaleźć na naszej stronie internetowej www.zielonka.pl. Komunikaty dodawane są na bieżąco w aktualnościach, a raz do roku udostępniamy do Państwa wiadomości raport o stanie Miasta. 16.06.2020r. opublikowaliśmy Raport za poprzedni 2019 rok i jest on dostępny pod linkiem: https://www.zielonka.pl/aktualnosc-3867-raport_o_stanie_miasta_zielonka_za_2019.html, a za rok 2018 tutaj: https://www.zielonka.pl/aktualnosc-3276-burmistrz_przedstawil_raport_o_stanie.html. Zachęcam do zapoznania się z raportami, w których znajdzie Pan informacje nt. inwestycji. Raport o stanie Miasta za bieżący rok zostanie opublikowany w połowie 2021 roku. Jeżeli jednak chciałby Pan uzyskać szczegóły dotyczące konkretnych lat, proszę o przesłanie maila na adres um@zielonka.pl
2020-06-29 22:35:39 Michał
Udrożnienie przepustu pod ul Wojska Polskiego
Szanowny Panie Burmistrzu Po wykonaniu ścieżki rowerowej, był przebudowany przepust rowu odwadniającego pod ul. Wojska Polskiego. Ostatnie deszcze wykazały, że poziom wody od strony napływu jest wyższy ok. 1 metra niż po drugiej stronie ulicy.Skutkuje to tym, że na osiedlu WITUŚ (ul. Tenisowa ) powstaje jezioro zalewając ulicę i chodnik uniemożliwiając dojście do posesji. Proszę o interwencję w celu udrożnienia opisanego przepustu. Pozdrawiam Mieszkaniec ul. Tenisowej
2020-07-17 13:35:18 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, zapchany przepust to wynik gwałtownych zmiennych warunków pogodowych. Silne wiatry spowodowały zablokowanie otworu nieczystościami z pobliskiego terenu, czego skutkiem było zatrzymanie wody po jednej stronie ulicy. W chwili obecnej miejsce jest już udrożnione.
2020-05-22 14:54:47 Artur
Budowa światłowodu ul. Poniatowskiego
Dzień dobry, Czy planowana jest budowa linii światłowodowej wzdłuż ul. Poniatowskiego w Zielonce ? Jeśli tak, to na kiedy jest planowana inwestycja ? Z góry bardzo dziękuje z odpowiedź, Pozdrawiam
2020-07-21 10:30:42 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, w niektórych częściach miasta – w szczególności na odcinkach wyremontowanych lub nowo wybudowanych, ze względu na gwarancje powykonawcze, nie ma aktualnie możliwości budowy w drodze światłowodu tudzież montażu okablowania na nowych słupach oświetlenia miejskiego. Cała realizacja podłączenia odbiorcy do sieci, a w szczególności wykonanie infrastruktury technicznej, wymaga spełnienia obowiązków wskazanych w przepisach prawnych. Zadania te są wykonywane wyłącznie przez dostawcę usługi. Odpowiednia komórka Urzędu Miasta, w drodze decyzji administracyjnej, udziela zgody na przeprowadzenie takich prac z zachowaniem obowiązujących przepisów. W tej kadencji przyjęliśmy nowy standard budowy i remontów dróg. W przypadku tworzenia nowych projektów drogowych (budowlanych czy też remontowych) za każdym razem będziemy projektowali kanał technologiczny (światłowód). Projektowanie takiego kanału w wielu drogach Zielonki, będzie wiązało się m.in. z koniecznością wywłaszczania nieruchomości prywatnych ze względu na parametry techniczne związane z budową czy remontem drogi o takim standardzie, niekiedy również z wycinką drzew. Jednak, co chcę podkreślić, za każdym razem w procesie konsultacji projektów drogowych zarówno remontowych jak i budowlanych, będziemy pytali się mieszkańców o to, czy zgadzają się na wywłaszczanie większej części swoich nieruchomości na korzyść budowy światłowodu w danej ulicy. Dopiero po uzyskaniu zgody mieszkańców danej ulicy na takie działanie, będziemy przystępowali do opracowania koncepcji oraz projektu. Za budowę światłowodu odpowiedzialność zawsze bierze dostawca usługi, który jednocześnie jest właścicielem. Przy ul. Poniatowskiego, na odcinku od ul. Długosza do ul. Sienkiewicza miasto Zielonka aktualnie projektuje jedynie kanał technologiczny dla przyszłych potencjalnych usług.
2020-05-15 16:49:40 Michał
Inwestycja w nowoczenie oświetlenie LED
Dzień dobry, zwracam się z uprzejmym pytaniem czy na terenie Zielonki są planowane inwestycje w modernizacje oświetlenia ulicznego na LED? Zwiększyłoby to zdecydowanie bezpieczeństwo mieszkańców oraz estetykę miasta jednocześnie znacznie ograniczając koszty energii. PS. Bardzo dobra inwestycja z punktowym oświetleniem LED przy niektórych przejściach dla pieszych! Pozdrawiam, Michał
2020-07-23 10:35:37 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, takie inwestycje są planowane. W tym roku planowaliśmy wymianę oświetlenia led na kwotę 250 000 zł. Aktualnie ze względu na sytuację gospodarczą spowodowaną pandemią, na pewien czas zawiesiliśmy działania inwestycyjne w tym planowaną wymianę oświetlenia. Nie porzucamy jednak zadania. Jeżeli tylko sytuacja finansowa samorządów gminnych będzie stabilna, powrócimy do realizacji zaplanowanego zadania. Aktualnie w ramach posiadanych środków zrealizujemy wymianę oświetlenia na ledowe w jednej ulicy. Nadmienię, że w ramach tego zadania zostało wymienione oświetlenie na ledowe w całej ulicy Staszica. W przypadku doświetleń przejść dla pieszych, zaplanowaliśmy kolejne, które takiej interwencji wymagają. W tym celu złożyliśmy wniosek o dofinansowanie w ramach ogłoszonego konkursu. Liczymy, iż uda się nam pozyskać to dofinansowanie, i wykonać w tym roku doświetlenie kolejnych 10 przejść dla pieszych.
2020-05-15 10:57:59 darbroda@gmail.com
Remont skweru Matki Teresy
Szanowny Panie Czy władze miasta postanowiły zbudować najdroższy skwer w powiecie? Od wielu miesięcy obserwuję trwające powoli i z przerwami prace jako żywo przypominające scenę z filmu Poszukiwany poszukiwana " jezioro damy tu a blok damy tam". Parokrotnie przekładano kostkę, zmieniano trawniki, przestawiano i zmieniano ławki, zmieniano nasadzenia roślin i znowu przekładano kostkę. Czy jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tych działań? Z poważaniem Dariusz
2020-07-23 10:36:04 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, rewitalizacja zieleni na skwerze Matki Teresy z Kalkuty to efekt prac nowego w strukturze Urzędu Miasta Zielonka, Wydział Gospodarki Komunalnej i Architektury Krajobrazu. Prace te wykonywane są bezpośrednio przez pracowników tego biura oraz Zakład Gospodarki Komunalnej. Koszty tej konkretnej rewitalizacji nie są tak wysokie jak osiągnięty efekt. Jeżeli jest Pan zainteresowany konkretnymi kwotami, zachęcam do napisania pisma na adres um@zielonka.pl, udzielimy wtedy konkretnej odpowiedz co do kosztów tych prac.
2020-04-29 08:53:31 Wojtek
środki na budowę dróg
Panie Burmistrzu, proszę o informację czy występował Pan w imieniu Zielonki o dofinansowanie budowy dróg ze środków Funduszu Dróg Samorządowych i z jakim rezultatem.
2020-05-18 14:07:40 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, Miasto Zielonka wystąpiło z jednym wnioskiem o dofinansowanie budowy drogi gminnej Jagiełłowicza z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. Złożony został jeden wniosek ze względu na to, iż tylko jeden spełniał wszystkie wymogi określone w regulaminie Funduszu Dróg Samorządowych (wśród kryteriów była m.in. konieczność posiadania prawomocnej decyzji budowlanej) Wniosek znalazł się na 25 miejscu na liście rezerwowej.
2020-03-28 20:11:11 Romuald
Horor w parku
Witam, Kiedy zostanie zlikwidowana buda służąca za przytulisko dla pijaków i narkomanów w parku Dębinki? Może oddać ten teren w dzierżawę komuś kto postawi tam pawilon z kawiarnią?
2020-05-18 15:10:07 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, działka, na której stoi barak, nie należy do gminy Zielonka, a zatem nie ma obecnie możliwości rozbiórki budynku, ani podjęcia działań związanych z dzierżawą. Już od dłuższego czasu prowadzimy rozmowy z właścicielem tego terenu na temat pozyskania go przez Miasto Zielonka. Sprawa ta jest bardzo złożona prawnie, co utrudnia szybkie jej rozwiązanie. W tym miejscu chciałbym poinformować, iż prowadzimy wstępne prace koncepcyjne dotyczące rewitalizacji parku Dębinki, które obejmują również działania związane ze wskazanym budynkiem. Niestety bez uregulowania prawnego własności tej nieruchomości nie jesteśmy w stanie na dzień dzisiejszy zlikwidować tego budynku.
2020-02-29 20:16:28 mieszkaniec ul. Słowackiego
budowa drugiego tunelu w Zielonce
Panie Burmistrzu proszę o informację kiedy rozpocznie się budowa II tunelu, który połączy ul.Słowackiego z ul.Inżynierską. Pozdrawiam
2020-05-28 12:36:16 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, niestety nie znam konkretnej daty rozpoczęcia budowy drugiego tunelu. Termin został przesunięty ze względu na podejmowane na szczeblu rządowym decyzje, dotyczące budowy kolejnych torów na tej linii (zwiększenie liczby torów wiąże się z planowaną budową portu lotniczego w Baranowie). Z tego tez względu projektanci muszą zmienić projekt w taki sposób, aby wzmocnić pokrycie tunelu w ul. Inżynierskiej. Jeżeli tylko będziemy mieli informacje na temat terminu rozpoczęcia budowy drugiego tunelu, będziemy przekazywali je Państwu za pośrednictwem naszej strony internetowej.
2020-02-26 12:22:36 Mieszkaniec
Brak odpowiedzi.
Dlaczego Pan Burmistrz nie odpowiada na bieżąco na zadawane pytania.Czeka się na odpowiedz miesiącami.Obecne odpowiedzi dotyczą września lub października 2019r. Czyżby od takiego czasu nikt nie zadawał pytań.Za poprzedniego Burmistrza odpowiedź była do dwóch tygodni.(to max).To lekceważenie mieszkańców.
2020-05-28 13:29:36 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, serdecznie przepraszam za opóźnienie w udzielaniu odpowiedzi w tym miejscu. Wynika to z przejściowych deficytów kadrowych w komórce odpowiedzialnej za komunikację społeczną. Obecnie poszukujemy pracownika do Biura Komunikacji Społecznej i Promocji. Mamy kilka kanałów komunikacji z mieszkańcami. Najczęściej używany przez Państwa jest portal społecznościowy Facebook, na którym staramy się udzielać odpowiedzi na bieżąco. Wszelkie pytania tudzież problemy, poza tradycyjną formą pisemną, mieszkańcy naszego miasta mogą również zgłaszać drogą elektroniczną na adres mailowy um@zielonka.pl. Dodam, iż od początku kadencji funkcjonuje również oficjalny profil Burmistrza Miasta Zielonka na Facebooku. Staram się w miarę możliwości czasowych odpowiadać na Państwa komentarze, które się tam pojawiają. Ponadto w okresie pandemii został uruchomiony wirtualny czat z burmistrzem, w czasie którego odpowiadam na pytania nadesłane na specjalny adres mailowy panelpytan@zielonka.pl.
2020-02-26 12:04:23 Adam
Ekrany wyciszające.
Jak Pan Burmistrz zamierza walczyć z hałasem dobiegającym z trasy S-8.Mieszkańcy bloków w rejonie ul Długiej czy Dąbrowskiego nie mogą otworzyć okien.Hałas jest nie do zniesienia. Mimo obietnic nie ma postępu w tej sprawie.Kiedy zostanie wyremontowana ul Długa i Dąbrowskiego tędy bowiem odbywa wzmożony ruch samochodowy omijający korki z trasy S-8. W swoich planach na 2020r nie ma słowa o tym terenie.
2020-07-23 10:41:32 Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka
Szanowny Panie, cały czas trzymamy rękę na pulsie. Od początku kadencji wiele razy na licznych spotkaniach zarówno z generalnym wykonawcą jak i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, podnosiliśmy tę sprawę dążąc do wykonania ekranów na brakującej części budowanej trasy S8 oraz podniesienia ich na już funkcjonującym odcinku. Aktualnie zgodnie z obowiązującym prawem po zakończeniu budowy odcinka trasy s8 (od ulicy Pustelnickiej do węzła Zielonka) zostaną dokonane badania pomiarowe i po ich wynikach zapadnie decyzja o budowie na tym odcinku wysokich ekranów. Na dzień dzisiejszy posiadamy zapewnienia, że ekrany te na tym odcinku powstaną. Ponadto na odcinku już oddanym do użytkowania ( od Marek do ul. Pustelnickiej) zostaną podwyższone istniejące już ekrany. Co do ul. Długiej – jest to bardzo duża i trudna inwestycja, może być rozpoczęta dopiero po zakończeniu budowy trasy s8. Aktualnie trwają prace związane z przygotowaniem projektu remontu tej ulicy, które prawdopodobnie zakończą się na początku przyszłego roku.
First page
1
Last page
baner program lemur dla przedszkola.png
Kontakt
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka
tel. Centrala:(22) 761 39 00
fax. (22) 761 39 35
baner_dolny_unia.jpg
Godziny pracy urzędu:
poniedzialek:    8.00-17.00
wtorek-czwartek:    8.00-16.00
piątek:    8.00-15.00
Konto bankowe:
Banko PKO BP
59 1020 1026 0000 1302 0260 8149
125-133-48-16
NIP:
013269730
REGON: