Już na wiosnę w Parku Dębinki zakwitnie Pole Nadziei. Dziś zasadzonych zostało blisko dwa tysiące cebulek, które przezimują w gruncie, aby na wiosnę cieszyć nasze oczy żółtym polem żonkili.
W całej Polsce w październiku, kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej sadzone są żonkile, będące symbolem siły i odradzania się w walce z chorobą nowotworową. W akcji uczestniczy też Ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów, mający siedzibę przy ul. Tykocińskiej w Warszawie, który od lat pełni opiekę paliatywną nad pacjentami z terenu prawobrzeżnej Warszawy i okolicznych gmin, w tym Zielonki.
Nasze miasto od lat wspiera działania hospicjum, jak również uczestniczy w akcji, sadząc żonkile, będące formą cegiełki na rzecz hospicjum, w zielonych przestrzeniach publicznych.
W ostatnich latach w akcji brały udział zielonkowskie szkoły, jak również pracownicy urzędu miasta. W tym roku pole nadziei razem z Burmistrzem Kamilem Michałem Iwandowskim posadzili uczniowie klasy trzeciej i klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zielonce. Stanowi ono kontynuację pola posadzonego dwa lata temu przez uczniów Szkoły nr 2. W dzisiejszym spotkaniu w parku uczestniczył również Dyrektor Hospicjum Karol Koeber, który przybliżył uczniom działalność hospicjum.
Pola Nadziei jest to międzynarodowy program pomocy osobom nieuleczalnie chorym na choroby nowotworowe. Akcja zainicjowana została w Wielkiej Brytanii w 1988 r. przez organizację Marie Curie Cancer Care, a jej celem było pozyskiwanie środków finansowych na rzecz hospicjów, jak również propagowanie postaw altruistycznych i edukacja dotycząca metod pracy z ludźmi nieuleczalnie chorymi. W Polsce 10 lat później akcję zrealizowało po raz pierwszy Hospicjum św. Łazarza z Krakowa.