PROJEKTY ZREALIZOWANE:
"ABC... Uczę się...."
Projekt edukacyjny ukierunkowany na rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy u uczniów 4 publicznych szkół podstawowych w Zielonce (SP1, SP2, SP3 i SP4) oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach.
Założony cel realizacji projektu osiągany jest m.in. poprzez:
- rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych u uczennic i uczniów poprzez objęcie ich dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi w okresie szkolnym;
- doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK pracowni szkolnych.
W ramach projektu realizowane są działania w zakresie:
- kształcenia kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych;
- tworzenia warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu;
- korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz rozwijania kompetencji informatycznych.
Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.2 Edukacja ogólna w ramach ZIT.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
„E-urząd - urząd przyjazny mieszkańcom”
Projekt partnerski, którego Liderem jest Gmina Wieliszew, a partnerami Miasto Zielonka i Gmina Radzymin, obejmujący swym zakresem utworzenie i wdrożenie nowych e-usług o stopniu dojrzałości 3 (dwustronna interakcja), 4 (transakcja) i 5 (personalizacja), które umożliwią kompleksowe załatwianie spraw przez Internet mieszkańcom i przedsiębiorcom z terenu Gminy Wieliszew, Gminy Radzymin i Miasta Zielonka.
W wyniku realizacji projektu stworzono i zmodernizowano zaplecze informatyczne oraz systemy informatyczne Lidera oraz Partnerów projektu koniecznych do świadczenia e-usług, w tym w szczególności zakupiono sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie niezbędne do prawidłowego działania e-usług.
Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II Wzrost e-potencjału Mazowsza, Działanie 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Lepszy start w przyszłość z certyfikatem ECDL”
Projekt zrealizowany przez Gminę Zielonka w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Zielonkowskim Forum Samorządowym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Priorytet IX, Działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Adresowany był do grupy młodzieży (20 osób) – podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonce.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
„Aktywizacja mieszkańców Gminy Zielonka”
Projekt adresowany do mieszkańców Zielonki – osób wykluczonych społecznie oraz zagrożonych takim wykluczeniem (długotrwale bezrobotnych, o obniżonej zdolności do pracy, z niskimi kwalifikacjami, niewielkim doświadczeniem zawodowym, korzystających ze świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonce).
Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
„Mieszkańcy Zielonki aktywni zawodowo”
Projekt adresowany do mieszkańców Zielonki – osób bezrobotnych oraz planujących zmianę pracy, przedmiotem którego były działania szkoleniowe i organizacyjne ukierunkowana na pobudzenie lokalnej społeczności na rzecz działań w zakresie podnoszenia zdolności do zatrudnienia oraz mobilności przestrzennej i zawodowej.
Projekt zrealizowany przez Miasto Zielonka w partnerstwie z w partnerstwie
z Zielonkowskim Forum Samorządowym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI, Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
„Efektywne kadry samorządowe w Gminie Zielonka”
Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V, Działanie 5.2 Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej; adresowany do pracowników Urzędu Miasta Zielonka (UMZ), mający na celu podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych w urzędzie, a tym samym poprawę jakości i dostępności usług świadczonych przez UMZ.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
„Miejskie Gimnazjum w Zielonce szkołą sukcesu dla każdego ucznia”
Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów Miejskiego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce oraz doskonalenie systemu zarządzania jakością dla podniesienia poziomu kształcenia w szkole.
W jego ramach odbywały się pozalekcyjne zajęcia wyrównawcze i dodatkowe, wycieczki edukacyjne oraz zakupiono niezbędne do prowadzenia (jak również uatrakcyjnienia) tych zajęć pomoce i materiały dydaktyczne.
Projekt zrealizowany przez Gminę Zielonka i Miejskie Gimnazjum w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
„Na indywidualizację stawiamy, efekty w nauczaniu mamy”
Celem projektu było wsparcie indywidualnego rozwoju uczniów klas I-III szkół podstawowych w Zielonce, dostosowanego do zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych tych uczniów oraz ich możliwości psychofizycznych.
W szkołach zrealizowano następujące zajęcia (projektowe):
- dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, (w tym zagrożonych dysleksją);
- dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych;
- logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy;
- socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej;
- gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy;
- specjalistyczne (terapeutyczne –rewalidacyjne);
- rozwijające zainteresowania zdolności matematyczno–przyrodnicze;
- rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych muzycznie;
- rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych plastycznie;
- rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych informatycznie;
- dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności językowych;
- rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych językowo;
- rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych matematycznie;
oraz zakupiono niezbędne do prowadzenia dodatkowych zajęć projektowych pomoce i materiały dydaktyczne.
Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddzialanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
„Lepszy start w przyszłość dla uczniów ze szkół podstawowych w Zielonce”
Projekt, w ramach którego zrealizowano zajęcia wyrównawcze i dodatkowe dla dzieci ze szkół podstawowych w Zielonce - klasy IV-VI; prowadzono również:
- doradztwo i opiekę pedagogiczno-psychologiczną;
- zajęcia kształcące umiejętności prospołeczne;
- terapię zaburzeń emocjonalnych;
- terapię pedagogiczną w zakresie usprawnienia korekcyjno-kompensacyjnego;
oraz zakupiono niezbędne do prowadzenia dodatkowych zajęć projektowych pomoce i materiały dydaktyczne.
Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
„Wyrównywanie szans edukacyjnych w Zielonce poprzez indywidualizację nauczania dzieci w klasach I-III szkól podstawowych”
Projekt systemowy, zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddzialanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
„Do przedszkola uczęszczamy, lepszy start w naukę mamy – wsparcie zielonkowskich przedszkoli publicznych w upowszechnianiu edukacji przedszkolnej”
Projekt, w ramach którego:
- trwale zwiększono nabór dzieci w Miejskim Przedszkolu nr 5 (powstał nowy oddział przedszkolny);
- zakupiono wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne dla nowej sali (dla nowego oddziału przedszkolnego utworzonego w Miejskim Przedszkolu nr 5 w ramach projektu);
- zrealizowano nieodpłatne zajęcia dodatkowe: z pedagogiem/ psychologiem,
z logopedą oraz dodatkowe z języka angielskiego dla dzieci ze wszystkich przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Zielonka; - zakupiono niezbędne do prowadzenia dodatkowych zajęć projektowych pomoce
i materiały dydaktyczne.
Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
„Kreatywny uczeń – innowacyjna szkoła”
Projekt partnerski zrealizowany we współpracy z gminami: Góra Kalwaria, Karczew, Piaseczno, Wiązowna i Ząbki (gminami z terenu Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego); polegający na organizacji zajęć dodatkowych (pozalekcyjnych) w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonce.
Celem projektu był rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności na rynku pracy uczniów gmin partnerskich oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w objętych projektem placówkach oświatowych poprzez: a) rozwój kompetencji kluczowych i właściwych postaw na rynku pracy u uczennic i uczniów poprzez objęcie ich dodatkowymi zajęciami pozalekcyjnymi; b) doposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt TIK pracowni szkolnych.
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Priorytet IX, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddzialanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup
o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
„Eko edukacja na miarę XXI wieku” – program edukacyjny z zakresu ekologii prowadzony przez Miasto Zielonka na rzecz dzieci i młodzieży
w publicznych placówkach oświatowych”
Projekt zrealizowany przez Miasto Zielonka przy współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, przedmiotem którego – poza szeroko rozumianą edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży – było utworzenie czterech tzw. ekopracowni w zielonkowskich szkołach (szkoły podstawowe oraz gimnazjum) i czterech tzw. ekozakątków w przedszkolach (po 2 – w Przedszkolu nr 3 oraz w Przedszkolu nr 5), stanowiących bazę dydaktyczną dla przyszłych działań w zakresie edukacji w ramach przedmiotów: przyroda, chemia i fizyka.
„Super Przedszkole - Super Przedszkolaki”
Projekt zrealizowany przez Miasto Zielonka, w zakresie którego znalazła się m.in. organizacja zajęć dodatkowych dla przedszkolaków, wyposażenie sal przedszkolnych oraz szkolenia dla nauczycieli w Miejskim Przedszkolu nr 4 Zielonce.
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.4 Edukacja przedszkolna.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
„MoboLab – roboty i tablety w Twojej szkole”
Projekt partnerski zrealizowany we współpracy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z: Miastem Zielonka oraz Gminą Wołomin; polegający na realizacji serii zajęć pozalekcyjnych w szkołach podstawowych w Zielonce i w Wołominie z wykorzystaniem robotów i tabletów. Celem projektu było zwiększenie kompetencji informatycznych uczennic i uczniów w zakresie programowania i wykorzystywania technologii mobilnych podczas nauki, a także kreatywności, innowacyjności i umiejętności współpracy w zespole z wykorzystaniem TIK.
W ramach projektu 4 zielonkowskie szkoły otrzymały łącznie 56 robotów programowalnych, 24 zestawy układów programowalnych i 56 tabletów.
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Priorytet IX, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddzialanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup
o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
„Bliżej rynku pracy – zintegrowany system doradztwa edukacyjno-zawodowego ZIT WOF”
Projekt partnerski w zakresie profesjonalnego doradztwa zawodowego dla uczniów Miejskiego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce, zrealizowany przez Miasto Zielonka we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m. st. Warszawy oraz gminami ZIT WOF: Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Marki, Milanówek, Otwock, Nadarzyn, Pruszków i Ząbki.
Celem głównym projektu było podniesienie wśród uczennic i uczniów szkół z terenu ZIT WOF biorących udział w projekcie, kompetencji kluczowych w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i poruszania się po rynku pracy, a poprzez to zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia dzięki realizacji działań w obszarze rozwoju i poprawy jakości doradztwa edukacyjno-zawodowego.
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.3 Doradztwo edukacyjno-zawodowe w ramach ZIT
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
„OZE w Zielonce i w Tłuszczu"
Przedmiotem projektu była w instalacja w gospodarstwach domowych w Zielonce i w Tłuszczu instalacji odnawialnych źródeł energii np. kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła).
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Priorytet IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, Działanie 4.1. Odnawialne źródła energii (OZE).
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka
w Zielonce”
Przedmiotem projektu była termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce wraz z montażem odnawialnych źródeł energii. Przedsięwzięcie obejmowało: ocieplenie obiektu (przegród zewnętrznych obiektu, w tym ścian zewnętrznych, dachów lub stropodachów); wymianę okien i drzwi zewnętrznych; wymianę oświetlenia na energooszczędne; przebudowę systemów grzewczych (wraz z wymianą źródła ciepła); budowę i przebudowę systemów wentylacji wraz z rekuperacją; zastosowanie automatyki pogodowej lub zastosowanie systemów zarządzania energią w budynku; instalację OZE wykorzystywaną w modernizowanym energetycznie budynku (paneli fotowoltaicznych); wymianę instalacji c.o. wraz z instalacją termostatów.
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Priorytet IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, Działanie 4.2. Efektywność energetyczna.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Rozwój infrastruktury PSZOK w Zielonce”
Projekt był przedsięwzięciem inwestycyjnym polegającym na rozwoju infrastruktury Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zielonce, poprzez: zmianę sposobu użytkowania wraz z przebudową części budynku garażowego na pomieszczenie do składowania odpadów niebezpiecznych (m.in. przeterminowanych leków, chemikaliów, zużytego sprzętu) i sprzętów RTV i AGD; budowę budynku socjalno-biurowego; nasadzenia tzw. zieleni izolacyjnej, np. typu tuja; zakup kontenerów na potrzeby selektywnego systemu zbierania odpadów komunalnych; zakup wag -elektronicznej najazdowej i elektronicznej mniejszej; zakup regałów metalowych do składowania np. sprzętu AGD (do budynku garażowego).
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Priorytet IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, Działanie 4.2. Efektywność energetyczna.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Zielonka segreguje śmieci – gminny system selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
Projekt, którego celem było ograniczenie negatywnego wpływu gospodarki odpadami na środowisko naturalne poprzez zastosowanie systemu selektywnej zbiórki odpadów w Gminie Zielonka oraz przygotowanie do utworzenia i funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). W ramach jego realizacji nastąpiły:
- zakup 24 pojemników do segregacji odpadów;
- promocja gminnego systemu selektywnej zbiórki odpadów w latach 2012-2013 wraz z zakupem worków do selektywnej zbiórki odpadów 2012-2013;
- prace przygotowawcze związane z funkcjonowaniem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Zielonce;
- zakup sprzętu komputerowego integralnie związanego z obsługą systemu selektywnej zbiórki odpadów.
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, Priorytet IV Środowisko, zapobieganie zagrożeniom
i energetyka, Działanie 4.2 Ochrona powierzchni ziemi.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Rowerem przez Zielonkę – rozwój i promocja gminnej oferty turystycznej”
Projekt, którego celem był rozwój i promocja oferty turystycznej Gminy Zielonka, poprzez następujące działania:
- opracowanie projektu budowlanego wybranych odcinków ścieżek rowerowych
na terenie Miasta Zielonka; - stworzenie parkingu dla rowerów (stojaki na rowery w 4 lokalizacjach na terenie Miasta) wraz z wypożyczalnią rowerów;
- oznakowanie szlaków rowerowych i pieszych zlokalizowanych na terenie Gminy Zielonka;
- utworzenie miejskich stref rekreacji: placów zabaw dla dzieci wraz z miejscami rekreacji dla dorosłych z urządzeniami do ćwiczeń siłowych;
- utworzenie gminnego punktu obsługi turystów (punkt na terenie Urzędu Miasta Zielonka);
- opracowanie i wykonanie materiałów promocyjnych, nieodpłatnie kolportowanych
w gminnym centrum informacji turystycznej; - przygotowanie i montaż mapy turystycznej Gminy, która została umieszczona w trzech lokalizacjach na terenie Zielonki: przy Urzędzie Miasta, przy wejściu na teren Glinianek (przy miejskiej strefie rekreacji) oraz przy głównej trasie przelotowej przez Miasto, dzielącej Zielonkę i Zielonkę Bankową.
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, Priorytet VI Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji, Działanie 6.2. Turystyka.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Nie wyklucz@my, Internet zapewniamy – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Zielonka”
Projekt, którego głównym celem było przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Zielonka, a w szczególności dzieci i młodzieży uczącej się oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez użyczenie uczestnikom projektu zakupionych w jego ramach komputerów z zapewnieniem dostępu do Internetu.
Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś priorytetowa VIII, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion.

„Integr@cja – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Zielonka”
Kolejny z projektów, którego głównym celem było przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Gminy Zielonka, a w szczególności dzieci i młodzieży uczącej się oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez użyczenie uczestnikom projektu zakupionych w jego ramach komputerów z zapewnieniem dostępu do Internetu. W ramach działań koordynacyjnych projektu zakupiono również sprzęt komputerowy dla zielonkowskich szkół oraz OKiS.
Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś priorytetowa VIII, Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion.
„Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności woj. mazowieckiego przez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie baz wiedzy o Mazowszu” (Projekt BW)
Projekt kluczowy wpisany do Indykatywnego Planu Inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w Priorytecie I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”, zrealizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z samorządami z terenu województwa mazowieckiego. Gmina Zielonka była jednym z partnerów projektu.
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Rozwój elektronicznej administracji w samorządach województwa mazowieckiego wspomagającej niwelowanie dwudzielności potencjału województwa” (Projekt EA)”
Projekt kluczowy wpisany do Indykatywnego Planu Inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 - 2013 w Priorytecie II „e-Rozwój Województwa Mazowieckiego”, w Działaniu 2.2. „Rozwój e-usług”, zrealizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z samorządami z terenu województwa mazowieckiego. Gmina Zielonka była jednym z partnerów projektu.
Projekt zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach na terenie Gminy Zielonka w latach 2004-2006”
Projekt, przedmiotem którego była budowa kanalizacji sanitarnej w wybranych ulicach z terenu Zielonki.
Projekt zrealizowany w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Priorytet I, Działanie 1.2 Infrastruktura Ochrony Środowiska.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
„Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Zielonka w latach 2007-2009”
Kolejny z projektów, przedmiotem którego była budowa kanalizacji sanitarnej
w wybranych ulicach z terenu Zielonki.
Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
na lata 2007-2013, Oś priorytetowa I, Działanie 1.1 Gospodarka wodno-ściekowa
w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności.
„Utworzenie żłobka w Mieście Zielonka przy ul. Staszica 16”
Pozyskane środki stanowiły częściową refundację kosztów utworzenia miejskiego żłobka w nowo wybudowanym budynku Miejskiego Przedszkola nr 4 przy ul. Staszica 16.
Źródło finansowania: środki krajowe w ramach Rządowego programu na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch – edycja 2016”.
„Maluch plus - edycja 2017”
„Maluch plus - edycja 2018”
„Maluch plus - edycja 2019”
„Maluch plus - edycja 2020”
Rządowy program na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z przeznaczeniem na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w Żłobku Miejskim w Zielonce.
Źródło finansowania: środki krajowe w ramach Rządowego programu na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - „Maluch – edycja 2017”, „Maluch – edycja 2018”, „Maluch – edycja 2019”, „Maluch – edycja 2020”.
„Bezpieczna Zielonka”
Projekt zrealizowany przez Miasto Zielonka, przedmiotem którego była modernizacja systemu monitorującego miasto (wymiana 15 kamer wraz z obiektywami) oraz rozszerzenie systemu o 3 dodatkowe kamery.
Źródło finansowania: środki krajowe środki krajowe w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”.
„Bezpieczeństwo w miejscach publicznych na terenie Miasta Zielonka”
Projekt zrealizowany przez Miasto Zielonka, przedmiotem którego była rozbudowa miejskiego systemu monitoringu wizyjnego o 4 nowe punkty kamerowe oraz
zakup 3 defibrylatorów AED - urządzeń ratujących życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Źródło finansowania: środki krajowe w ramach Rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka
na lata 2016 i 2017”.
„Poprawa jakości powietrza w Zielonce poprzez modernizację indywidualnych źródeł ciepła (kotłów)”
Projekt zrealizowany przez Miasto Zielonka, przedmiotem którego była wymiana pieców w domach jednorodzinnych w Zielonce na kotły nowszego typu.
Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu nr OA-8 pn. „Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego - ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni”.
„Aktualizacja Programu Rewitalizacji dla Miasta Zielonka”
Projekt zrealizowany z dotacji ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.
Celem projektu była realizacja procesu aktualizacji „Programu Rewitalizacji Gminy Zielonka na lata 2007-2013” z docelowym opracowaniem dokumentu
pn. „Lokalny Program Rewitalizacji dla Miasta Zielonka na lata 2016-2023”.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności.
„Konsultacje społeczne aktów zagospodarowania przestrzennego”
Uzyskanie grantu na przeprowadzenie konsultacji społecznych aktów planowania przestrzennego w ramach projektu pt.: „Nowa jakość konsultacji społecznych planów zagospodarowania przestrzennego” współfinansowanego z Unii Europejskiej, w ramach programu PO WER - Działanie 2.19 „Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych i planowania przestrzennego”.
Miasto Zielonka pozyskało grant w kwocie 33 000,00 zł na przeprowadzenie konsultacji społecznych w ramach procedury zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Centrum Miasta Zielonka.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”
Zakup książek do bibliotek szkolnych w Szkołach Podstawowych nr 1, nr 2 i nr 3 w Zielonce.
Źródło finansowania: środki krajowe w ramach Rządowego „Programu wspierania organów prowadzących szkoły podstawowej szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki Naszych Marzeń””.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”
Zakup książek do biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 4 w Zielonce.
Źródło finansowania: środki krajowe w ramach Rządowego „Programu wspierania organów prowadzących szkoły podstawowej szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki Naszych Marzeń””.
„E-mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” Projekt partnerski wspierający edukację cyfrową dorosłych (osoby 55+)
Pozyskano dofinansowanie dla projektu pn. „e-Mocni: cyfrowe umiejętności,
realne korzyści”, ukierunkowanego na inspirowanie i wspieranie działań prowadzących
do podniesienia liczby osób objętych edukacją cyfrową, efektywnego wykorzystywania technologii cyfrowej oraz nabrania chęci ciągłego rozwoju kompetencji cyfrowych.
W ramach projektu nie było przepływów finansowych na linii: Lider - partnerzy.
Miasto Zielonka – w ramach tzw. niefinansowego wkładu własnego – udostępniało pomieszczenia szkolne, w których realizowane były zajęcia edukacyjne dla osób w wieku 50+
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
„Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” oraz „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”
Projekt grantowy współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa
nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, Działanie nr 1.1. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.
W ramach umów grantowych dokonano zakupu łącznie 47 laptopów z niezbędnym wyposażeniem i oprogramowaniem dla uczniów i nauczycieli, którzy mają problem
z dostępem do sprzętu do zdalnej edukacji i najbardziej go potrzebują.
„Budowa drogi gminnej nr 431248W w m. Zielonka na odcinku od km 0+599
do km 1+433”
Dofinansowanie pozyskane w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” na realizację budowy drogi gminnej
- ulicy Ossowskiej w Zielonce na odcinku od ulicy Turowskiej do granicy miasta Zielonka.
Źródło dofinansowania: środki krajowe w ramach Rządowego „Programu rozwoju gminnej
i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”.
„BUDOWA DROGI GMINNEJ UL. JAGIEŁŁOWICZA W ZIELONCE”
Dofinansowanie pozyskane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na realizację budowy drogi gminnej – ulicy Jagiełłowicza w Zielonce.
Źródło dofinansowania: środki Funduszu Dróg Samorządowych.
„DO AKTYWNOŚCI CYFROWEJ JEDEN KROK” - centrum aktywności cyfrowej (z punktem potwierdzania profilu zaufanego) w Zielonce”
W ramach dofinansowanego projektu stworzono mieszkańcom Zielonki możliwości
i warunki do potwierdzania profilu zaufanego, bez konieczności dojazdu do innych instytucji zlokalizowanych w innych miejscowościach poprzez utworzenie punktu potwierdzania profilu zaufanego w Urzędzie Miasta Zielonka.
Źródło dofinansowania: środki finansowe będące w dyspozycji Ministra Administracji
i Cyfryzacji.
„Budowa budynku przedszkola integracyjnego z oddziałem żłobkowym przy
ul. Staszica 16 w Zielonce”
Dofinansowanie przedsięwzięcia w formie dotacji – refundacji części kosztów dokumentacji (w tym projektowej) dot. budowy budynku przedszkola integracyjnego z oddziałem żłobka przy ul. Staszica 16 w Zielonce – dofinansowanie kosztów kwalifikowanych w kategorii 3.1 Przegotowanie przedsięwzięcia, tj. kosztów wykonania i weryfikacji dokumentacji projektowej.
Celem programu LEMUR - Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej jest zmniejszenie zużycia energii, a w konsekwencji ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w związku z projektowaniem i budową nowych energooszczędnych budynków użyteczności publicznej oraz zamieszkania zbiorowego.
Źródło dofinansowania: Program NFOŚiGW priorytetowy nr 3.2.1 „Poprawa efektywności energetycznej Część 1) LEMUR Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej”.
„Budowa budynku przedszkola integracyjnego z oddziałem żłobkowym przy
ul. Staszica 16 w Zielonce”
Dofinansowanie przedsięwzięcia w formie pożyczki – pożyczka ze środków NFOŚiGW na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na budowie budynku przedszkola integracyjnego z oddziałem żłobka
przy ul. Staszica 16 w Zielonce.
Celem programu LEMUR - Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej jest zmniejszenie zużycia energii, a w konsekwencji ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w związku z projektowaniem i budową nowych energooszczędnych budynków użyteczności publicznej oraz zamieszkania zbiorowego.
Źródło dofinansowania: Program NFOŚiGW priorytetowy nr 3.2.1 „Poprawa efektywności energetycznej Część 1) LEMUR Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej”.
„Opracowanie Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Zielonka stanowiącego element Strategii ZIT WOF”
Opracowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej Gminy Zielonka, stanowiącego element Strategii ZIT”, którego wdrażanie przyczyni się m.in. do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020.
Projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 – Priorytet IX. Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna, Działanie 9.3. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej plany gospodarki niskoemisyjnej.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności
„Budowa boiska sportowego wraz z oświetleniem i odwodnieniem przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Zielonce przy ul. Staszica 56”
Inwestycja budowy boiska sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Zielonce.
Projekt zrealizowany w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego”.
Źródło dofinansowania: Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Inwestycji Terenowych - Wojewódzkie wieloletnie programy rozwoju bazy sportowej (JST).
„Przebudowa boiska wraz z odwodnieniem przy Miejskim Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce”
Przebudowa wraz z odwodnieniem boiska przy Miejskim Gimnazjum w Zielonce (obecnie: Szkoła Podstawowa nr 4).
Projekt zrealizowany w ramach „Programu Rozwoju Inwestycji Sportowych” Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Źródło dofinansowania: Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.
„Modernizacja boiska do piłki nożnej na stadionie miejskim przy ul. Dziennikarskiej
w Zielonce”
Modernizacja boiska do piłki nożnej na stadionie miejskim przy ul. Dziennikarskiej w Zielonce, w ramach Programu „Sportowa Polska”, którego celem jest wspieranie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju.
Projekt zrealizowany w ramach Programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – GRUPA II – zadania modernizacyjne”.
Źródło dofinansowania: Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.
„Budowa szkolnych placów na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa oraz na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Janusza Korczaka w Zielonce”
Inwestycja budowy bezpiecznych placów zabaw na terenie szkół podstawowych w Zielonce - Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Janusza Korczaka.
Zadanie zrealizowane w ramach Rządowego „Programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania
i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych
I stopnia” – RADOSNA SZKOŁA.
Źródło dofinansowania: środki Rządowego Programu RADOSNA SZKOŁA.
„Budowa szkolnego placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Zielonce”
Dofinansowanie inwestycji budowy bezpiecznego placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika.
Zadanie zrealizowane w ramach Rządowego „Programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania
i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych
I stopnia” – RADOSNA SZKOŁA.
Źródło dofinansowania: środki Rządowego Programu RADOSNA SZKOŁA.
„Wykonanie oraz montaż dwóch jerzykowników na terenie Gminy Zielonka”
Dofinansowanie pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) na wykonanie oraz montaż dwóch jerzykowników na terenie Gminy Zielonka.
Zadanie zrealizowane w ramach programu „Ochrona przyrody i ograniczenie zagrożeń dla zachowania różnorodności biologicznej na obszarach chronionych”.
Źródło dofinansowania: środki WFOŚiGW.
„EKO Zielonka” – program edukacyjny z zakresu ekologii prowadzony przez Gminę Zielonka na rzecz jej mieszkańców”
Dofinansowanie pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) na realizację działań z zakresu szeroko pojętej edukacji ekologicznej mieszkańców Gminy Zielonka (konkursy, akcje plakatowe oraz z użyciem broszur informacyjnych, warsztaty, rozbudowa Internetowego Serwisu Informacyjnego Miasta Zielonka o treści, grafikę i funkcjonalności dot. ekologii).
Zadanie zrealizowane w ramach programu „Programy edukacyjne z zakresu ekologii prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i jednostki podległe”.
Źródło dofinansowania: środki WFOŚiGW.
„PZU Trasy Zdrowia”
Fundacja PZU zrealizowała i sfinansowała tzw. trasy zdrowia (sprzęt/ instalacje do ćwiczeń terenowych). W Zielonce odbył się również sfinansowany przez Fundację PZU piknik rodzinny, inaugurujący funkcjonowanie
Źródło finansowania: środki Fundacji PZU finansujące Program „PZU Trasy Zdrowia”
NAGRODA RZECZOWA (darowizna na rzecz miasta).
„CYFERIADA.ZIELONKA.PL®”
Utworzenie Latarni Polski Cyfrowej w Zielonce, a następnie działania szkoleniowe i aktywizujące cyfrowo mieszkańców miasta. Zielonkę wyróżniono jako jedną z trzech gmin w Polsce.
Źródło dofinansowania: środki będące w dyspozycji Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.
„Aktywna tablica”
Udzielenie wsparcia finansowego na zakup, m.in.: tablicy interaktywnej z projektorem ultraogniskowym, projektora, interaktywnych monitorów dotykowych, w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”. Wnioskiem o dofinansowanie objęte były trzy zielonkowskie szkoły: SP1, SP2 oraz SP4. W wyniku realizacji projektu, trzy zielonkowskie szkoły podstawowe zyskały nowe wyposażenie w zakresie sprzętu interaktywnego pomocnego w prowadzeniu zajęć dydaktycznych.
Źródło dofinansowania: środki krajowe będące w dyspozycji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego/ Kuratorium Oświaty w Warszawie w ramach Rządowego Programu „Aktywna tablica”.
„Wyposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej”
Udzielenie dotacji celowej na wyposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt i aparaturę medyczną, przedmiotem którego był zakup wyposażenia dla 4 szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej w Zielonce.
W wyniku realizacji projektu, każda z zielonkowskich szkół podstawowych zyskała nowe wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej: kozetkę (leżankę lekarską), szafkę kartoteczną, wagę medyczną ze wzrostomierzem, aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi z kompletem mankietów dla dzieci i dorosłych oraz tablice do badania ostrości wzroku oraz widzenia barwnego.
Źródło dofinansowania: środki krajowe, dysponowane na podstawie Ustawy z dnia
15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości
i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej
„Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ Miasta Zielonka”
Udzielenie dotacji celowej na utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w Zielonce. Klub Senior+ powstał w budynku przy ul. Przemysłowej 4 w Zielonce.
Projekt zrealizowany i dofinansowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 - Edycja 2018, Moduł I.
„Forum przedsiębiorczości w Zielonce – Fundusze Europejskie”
W Zielonce, ze środków z pozyskanego dofinansowania UMZ zorganizował dwie konferencje, które cieszyły się sporym zainteresowaniem i powodzeniem wśród mieszkańców Zielonki.
Konferencje przeprowadzone zostały w podziale na dwa moduły zajęć, które były prowadzone przez konsultantów z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
Projekt zrealizowany i dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 (PO PT 2014-2020) – konkurs: „Wspólnie o Funduszach Europejskich”.
„Forum przedsiębiorczości w Zielonce – Fundusze Europejskie – edycja II”
Organizacja i przeprowadzenie kolejnej (jednej) konferencji (forum) w Zielonce, dedykowanej zainteresowanym tematyką Funduszy Europejskich mieszkańcom Zielonki.
Projekt zrealizowany i dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 (PO PT 2014-2020) – konkurs: „Wspólnie o Funduszach Europejskich”.
"System wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi w Powiecie Wołomińskim"
Wniosek o dofinansowanie złożono w dniu 30.12.2015 r. Projekt zakładał stworzenie na terenie Powiatu Wołomińskiego nowoczesnego systemu wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi w postaci syren alarmowych z możliwością nadawania komunikatów głosowych.
W szczególności polegał na zakupieniu 50 nowych urządzeń nagłaśniających - syren alarmowych (szczelinowych) i zamontowaniu ich na wyznaczonych budynkach użyteczności publicznej (OSP, Urzędy Gmin, szkoły, itp.), zakupieniu 9 pulpitów sterowniczych dla gmin oraz centrali alarmowej dla Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, wdrożeniu aplikacji do sterowania Punktami Alarmowymi (PA) i zintegrowaniu systemu powiatowego z systemem wojewódzkim oraz w gminach powiatu. System działa w ramach Regionalnego Systemu Ostrzegania z różnymi dodatkowymi możliwościami telekomunikacyjnego informowania mieszkańców o klęskach żywiołowych, sytuacjach epidemiologicznych i innych wymagających szybkiego reagowania.
W dniu 20.09.2016 r. zawarto umowę o dofinansowanie. Realizacją projektu zajmuje się Wydział Zarzadzania Kryzysowego.
Wartość projektu – 1.255.183,02 zł
Kwota dofinansowania z EFRR – 756.117,22 zł